'' BUHARKENT’TE İLKYARDIM KURSUTERTİP EDİLDİ. ''
 

İlçemizde Buharkent Kaymakamlığı, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve İlçe Entegre Devlet Hastanesi Müdürlüğü organizatörlüğünde ilk yardım kursu düzenlendi. 13-14/09 /2017 tarihlerinde belediye nikâh salonunda düzenlenen ilk yardım kursuna katılım yoğun oldu.

Kursiyer olarak katılan Buharkent Kaymakamımız Sn. M. Deniz ARABACI bu kursun ihtiyaç olduğunu, ülkemizde ev kazaları, trafik kazaları ve doğal afetler gibi öngörülemeyen kazaların sıklıkla meydana geldiği düşünüldüğünde hayat kurtarmaya ya da tehlikeleri en aza indirgemeye yönelik ilk yardım eğitiminin ne denli önemli olduğunun anlaşılacağını ifade etti. İlçe Kaymakamımız şöyle devam etti: “Bazen hayat kurtarmak için hareket edelim derken büyük yanlışlar yapıyoruz. Sevdiklerimizi kurtaralım derken onlara zarar verecek hareketlerde bulunuyoruz. Bu nedenle ilk yardım nedir, ne değildir öğrenilmesi gerekiyor. Burada uygulamalı olarak ilkyardım meselesinde bilgi sahibi olduk, Tabi bizde bu suretle doğru bildiğimiz yanlışların farkına vardık. Eğitim veren arkadaşlarımıza ve katılımcılara teşekkür ediyorum.”

Talep olması halinde bu kursu tekrar açılabileceğini belirten Kaymakamımız M. Deniz ARABACI Aydın’da 17 ilçe arasında, açılan kurs sayısında birinci ve nüfusa oranla katılımcı sayısında beşinci olduklarından dolayı Halk Eğitim Müdürü Mustafa KOYUNCU’yu tebrik etti. Kurs sonunda katılımcılara sertifikaları dağıtıldı.

 

 

 

 
 
 
 
 
 
    ÖNEMLİ LİNKLER