ENGELLİ ÖĞRENCİLERİMİZİN HAYALLERİ GERÇEK OLDU
 

Buharkent Kaymakamlığı olarak ilçemizdeki sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekliyoruz. İlçemizde yaşayan, yaşları 8 - 20 arasında değişen 22 zihinsel ve bedensel engelli çocuklarımıza Kaymakamımızın imzasını taşıyan aşağıda fotoğrafını paylaştığımız mektuplar gönderildi. Zor durumlar karşısında güçlü olunmasının gerekliliğine vurgu yapan Kaymakamımız çocuklara yalnız olmadıklarını hissettirmek amacıyla “ bir ağabeyiniz olarak sizleri bir nebze olsun mutlu edebilmek için elimden geldiğince destek olacağım. Bununla birlikte hayal ettiğin ve içinde yer almak istediğin bir meslek ya da bir iş kolu varsa bana mektup ile iletirsen çok mutlu olurum. “ ifadesini kullandı. 
Hayallerini mektuplara dökerek aileleri ile Sn. Kaymakamımız M.Deniz ARABACI’ya ulaştırarak ideallerindeki mesleklerine kavuştular.

Kaymakamımız, Buharkent Belediyemizin Gelenbe Mesire alanında düzenlenen yemekle başlayıp, çocukların hayatlarındaki en çok istedikleri doktor, öğretmen, polis, itfaiyeci, asker, hemşire ve hatta yönetmen olma hayallerine SYDV personelimiz tarafından özel kıyafetler hazırlatarak ulaşmalarını sağladı. Kıyafetlerin yanı sıra tablet, kırtasiye malzemesi, sırt çantası, uçurtma gibi hediyeler de kendilerine takdim edildi. Bir günlüğüne hayallerindeki mesleklere kavuşan çocuklar, ilçemizdeki Devlet Hastanesi, İlçe Emniyet Amirliği, İlçe Jandarma Komutanlığı ve Anaokuluna giderek kendilerine hediye edilen özel kıyafetlerle mesleklerini icra ettiler. Bu esnada öğrenci velileri de duygulu anlar yaşadılar.

Etkinliğe; Sn. Kaymakamımız Mehmet Deniz ARABACI, Belediye Başkanımız Sn. Mehmet EROL, İlçe Garnizon Komutanı J.Kd.Bşç. Sn.Tevfik URAL, İlçe Emniyet Amiri Sn. Ali Rıdvan ONAT, ADÜ Buharkent MYO Müdürü Sn. Doç. Dr. Mesut Kırmacı ile diğer ilçe protokol üyeleri katıldı. 
Kaymakamımız bu proje kapsamında ciddi emek sarf eden Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Personeline de teşekkür etti.

 

 
 
 
 
 
 
    ÖNEMLİ LİNKLER